Rychlý dotaz

Zavolejte nám
773 336 666

DIAGNOSTIKA VOZIDEL VŠECH ZNAČEK

Provádíme autodiagnostiku na vozidlech všech značek s komunikačním rozhraním OBD, moderním diagnostickým přístrojem original DELPHI. Vyčtení parametru a závad řídících jednotek s následným vymazáním, nastavení konfigurací, servisních intervalů, pracovní postupy oprav z rozsáhlé databáze vozidel aktualizované on-line internetem. 

Co je moderní diagnostika automobilů?


V současné době jsou automobily stále více a vybavovány elektronickými řídícími jednotkami a systémy, které mají na starosti nejen řízení motoru, ale i celou řadu dalších  a obslužních funkcí. Elektronika nejen rozšířila schopnosti a funkce automobilů, ale umožňuje také lépe určit případnou závadu na těchto systémech. Většina řídících jednotek v automobilech je proto dnes vybavena pamětí závad, do které se ukládají informace o zjištěných závadách, jak přechodných tak i trvalých.

 

Je tak možné poměrně snadno vyhodnotit i závady, které se objevují jen sporadicky a jinak by se velmi obtížně určovaly. Pokud se jedná o závažnější závadu, rozsvítí se zpravidla na palubní desce žlutá kontrolka motoru, tzv. "MIL", která nezhasne dokud chyba není z paměti závad odstraněna.Pomocí diagnostického konektoru ve vozidle je potom možné se k jednotlivým řídícím jednotkám v autě připojit buď pomocí počítače s příslušným programem  a sondou nebo pomocí speciálního diagnostického přístroje. S tímto vybavením je možné přečíst informace o případných závadách, provádět různá nastavení nebo číst některé další hodnoty, údaje z jednotlivých čidel a to i za provozu vozidla.